Засідання круглого столу як спосіб обговорення актуальних питань

31 серпня 2018 року начальник відділення НСПП в місті Києві та Київській області Д. Коцупал та заступник начальника відділення НСПП в місті Києві та Київській області – завідувач сектора правового забезпечення Н. Солодка взяли участь у засіданні круглого столу за участі заступника керівника правової та технічної інспекції з праці Федерації профспілок України – головного правового інспектора праці – І. Сидоряк та заступника керівника Управління соціального діалогу та колективно-договірного регулювання Федерації профспілок України – завідувача відділу соціального діалогу В. Приходько.

Основною метою зустрічі слугувало обговорення пріоритетних питань, які виникають у представників трудових колективів при створенні спільного представницького органу для початку переговорів з розробки та укладення колективного договору між трудовим колективом та адміністрацією підприємств, установ, організацій.

   І. Сидоряк поінформувала, що правові засади розробки, укладення та виконання колективних договорів і угод з метою сприяння регулюванню трудових відносин та соціально економічних інтересів працівників і роботодавців визначає Закон України «Про колективні договори і угоди», а відповідно до статті 4 цього Закону встановлено, що колективний договір укладається між роботодавцем з однієї сторони і одним або кількома профспілковими органами, а у разі відсутності таких органів – представниками працівників, обраними і уповноваженими трудовим колективом з іншої сторони.

 В. Приходько наголосила, що відповідно до статті 4 Закону України «Про колективні договори і угоди», право на ведення переговорів і укладення колективних договорів, угод надається сторонам соціального діалогу, склад яких визначається відповідно до законодавства про соціальний діалог.

Д. Коцупал звернув увагу присутніх, що у питаннях колективних інтересів працівників профспілки, їх об’єднання здійснюють представництво та захист інтересів працівників незалежно від їх членства у профспілках, відповідно до статті 19 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

Н. Солодка навела декілька прикладів, які мали місце в діяльності відділення НСПП в місті Києві та Київській області, щодо проблемних питань при створенні спільного представницького органу за наявності декількох профспілок та акцентувала увагу, що особливо важливим та першочерговим є визначення лінії поведінки кожної з профспілок та досягнення внутрішньої погодженості початкових позицій.

Наприкінці зустрічі учасники круглого столу узгодили можливі напрямки подальшої співпраці та домовились про взаємний обмін практичним досвідом з розвитку соціального партнерства.