Засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на підприємствах, установах та організаціях Київської області

            27 березня 2019 року начальник Відділення Коцупал Д.В. взяв участь у черговому засіданні тимчасової комісії Київської обласної державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на підприємствах, установах та організаціях Київської області ( далі – Комісія).

         Комісія відбулася під керівництвом заступника голови Київської обласної державної адміністрації Кучера В.А., який поінформував присутніх про стан організації роботи з погашення заборгованості із заробітної плати та забезпечення трудових прав працівників в області. Також наголосив, що питання дотримання трудових прав працівників було і є пріоритетними в роботі органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування відповідно до доручень Уряду.

            Так, за статистичними даними, станом на 01.03.2019 заборгованість із виплати заробітної плати на економічно-активних підприємствах становить 19,3 млн. грн, підприємствах-банкрутах – 117,0 млн. грн, економічно- неактивних – 4,5 млн. грн. По відношенню до попереднього місяця борги зменшилися на 1,0 млн. грн.

        Окрему увагу було зосереджено на пріоритетності посилення заходів, спрямованих на погашення заборгованості із заробітної плати на державному підприємстві «Завод порошкової металургії», стан соціально – трудових відносин якого знаходиться на обліку Відділення НСПП. Відомо те, що першим Віце-прем’єр-міністром України – Міністром економічного розвитку і торгівлі України – Кубівом С. І. доручено Мінекономрозвитку,  ДК «Укроборонпром», Мінсоцполітики та Київській ОДА спільно опрацювати питання можливості та доцільності перепідпорядкування ДП «Завод порошкової металургії» державному концерну «Укроборонпром».

          Також було обговорено стан соціально – трудових відносин на ТОВ «МД-ТЕХНО» (м. Васильків, Київської області), що знаходиться на обліку Відділення НСПП. Заборгованість із заробітної плати на підприємстві існує перед 11 працівниками. Директор Департаменту соціального захисту населення Київської ОДА – Мещан І.В. повідомив, що Київською облдержадміністрацією від 19.02.2019 року направлено лист до Управління захисту економіки в Київській області департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо притягнення до відповідальності керівника вищевказаного підприємства в порядку статті 175 Кримінального кодексу України.

         Заступник голови підкреслив, що питання дотримання трудових прав працівників, їх соціальний захист постійно перебувають на контролі голови облдержадміністрації Терещука О.Д., а заходи щодо їх вирішення постійно будуть поглиблюватися.

          За підсумками роботи Комісії органам місцевого самоврядування рекомендовано вжити вичерпних заходів щодо погашення заборгованої заробітної плати та забезпечення надходжень по єдиному соціальному внеску відповідно до повноважень визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

          По закінченню Комісії у приміщенні Відділення НСПП відбулася нарада, під час якої було обговорено актуальні питання підприємств, установ та організацій Київської області, вирішення яких знаходиться в повноваженнях служби та можливі шляхи їх вирішення.

img_9671-300x200