Засідання тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

19 квітня 2019 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області (далі – Відділення НСПП) – Коцупал Д. В. та головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Відділення НСПП – Зайцева С. В.  взяли участь у черговому засіданні тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія).

Засідання Комісії розпочав директор Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) – Крикунов Ю.В., який  повідомив присутнім порядок денний та регламент роботи засідання, а також звернувся з проханням активізувати роботу, метою якої є прискорення погашення заборгованості із виплати заробітної плати та забезпечення її своєчасної виплати на столичних підприємствах, установах та організаціях.

Голова Комісії проінформував присутніх про те, що загальний обсяг боргу із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на підприємствах, установах та організаціях міста Києва становить 145,3 млн.грн. Було повідомлено та наголошено, що станом на 01 квітня 2019 року на підприємствах, установах та організаціях столиці, що фінансуються з міського бюджету заборгованість відсутня.

На засідання Комісії було запрошено керівників та представників державних підприємств, які підпорядковані ДК «Укроборонпром», адже станом на 01.04.2019 року заборгованість на цих підприємствах становить    39 621,1 тис. грн.

Виконуючий обов’язки директора ДП «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів» – Ковальчук К. В. повідомив, що заборгованість із заробітної плати на даному підприємстві існує перед 177 працівниками, яка пов’язана з ненадходженням авансових платежів від замовників – підприємств оборонно-промислового комплексу, які  входять до складу ДК «Укроборонпром». Відомо, що у поточному році заплановано отримати дороговартісне замовлення від іноземних інвесторів. Погашення заборгованості (з урахуванням поточних виплат), заплановано здійснити за рахунок коштів, які будуть отримані за виконані роботи та реалізовану продукцію згідно укладених договорів до 01.01.2020 року.

Заступник директора ДП «Конструкторське бюро «Артилерійське озброєння» – Власенко О. В. проінформував присутніх про те, що заборгованість із виплати заробітної плати на підприємстві планується погасити згідно графіку до 01.06.2019 року. Стало відомо, що проводиться претензійно-судова робота по стягненню боргів за поставлену продукцію підприємствам, які заборгували близько 13 млн. грн.

Комісією було рекомендовано керівникам підприємств-боржників забезпечити неухильне виконання взятих зобов’язань щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати та недопущення зростання (виникнення) боргів у подальшому, а також складання (перегляд) та погодження з трудовим колективом графіків погашення у 2019 році заборгованості із виплати заробітної плати, платежів до Пенсійного фонду України та зі сплати єдиного соціального внеску, з урахуванням фінансових можливостей, прогнозних показників отримання фінансових ресурсів по укладених договорах та виплати поточної заробітної плати, подання їх на затвердження до відповідних районних в місті Києві адміністрацій, а також безумовне виконання цих графіків.

За підсумками роботи тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат прийняті рішення спрямовані на удосконалення роботи з погашення заборгованості із заробітної плати та єдиного соціального внеску.

          По закінченню роботи Комісії у Відділенні НСПП Коцупал Д.В. провів нараду та обумовив основні напрями діяльності з вищезазначених питань у межах повноважень, визначених законодавством.