Засідання тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

28 серпня 2019 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області (далі – Відділення НСПП) – Коцупал Д. В. та головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Відділення НСПП – Глухова М.П. взяли участь у черговому засіданні тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі — Комісія).

          Засідання Комісії розпочала в. о. директора Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), заступник голови тимчасової комісії – Устименко С.М., яка  повідомила присутнім порядок денний та регламент роботи засідання, а також звернулася з проханням активізувати роботу, метою якої є прискорення погашення заборгованості із виплати заробітної плати та забезпечення її своєчасної виплати на столичних підприємствах, установах та організаціях.

       Заступник голови Комісії проінформувала присутніх про те, що загальний обсяг боргу із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на підприємствах, установах та організаціях міста Києва становить  124 млн. грн  у державному секторі та   45 млн. грн. у недержавному секторі.

На засідання Комісії були запрошені представники підприємств міста Києва, на яких виявлені випадки порушення законодавства про оплату праці, а саме: ДП «Укртраснафтопродукт», ДП «Київський  інститут інженерних вишукувань і досліджень «Енергопроект», Казенне підприємство спеціального приладобудування «Арсенал», ДП водних шляхів «Укрводошлях», ДП «Науково-дослідний інститут нафтопереробної  та нафтохімічної промисловості» «Масма», виробничий  центр по ремонту та метрологічному забезпеченню топографо-геодезичних  інструментів та приладів (ВЦ «Геосервіс»), ТОВ «Керрот» Будівельні матеріали», ТОВ «Перша Будівельно-монтажна група», ТОВ «Компанія Ласлер», Київська організація українського товариства глухих, ТОВ «Кострукторське бюро  контрольних  приладів».

      Під час Комісії було заслухано керівників та представників державних та недержавних підприємств-боржників, представників центральних органів виконавчої влади, а також заступників голів районних в місті Києві державних адміністрацій.

        Однією з основних причин наявності боргів на столичних підприємствах державного та недержавного секторів економіки є складний фінансово-економічний стан та недостатність обігових коштів, які виникли через відсутність державних замовлень на їх продукцію (для державних підприємств); різке зменшення обсягу замовлень або ж взагалі їх відсутність; погіршення кон’юнктури зовнішніх та внутрішніх ринків (несвоєчасні розрахунки замовників за виконані роботи, втрата ринку збуту продукції).

         Так, представник Державного підприємства «Київський  інститут інженерних вишукувань і досліджень «Енергопроект» повідомив, що станом на 28.08.2019 року заборгованість із заробітної плати на підприємстві склала  969 млн. грн., яка пов’язана з ненадходженням авансових платежів від замовників. Погашення заборгованості (з урахуванням поточних виплат), заплановано здійснити за рахунок коштів, які будуть отримані за виконані роботи  на початку листопада поточного року.

         Заступник генерального директора з економіки та фінансів Казенного підприємства спеціального приладобудування «АРСЕНАЛ» повідомив, що станом на 28.08.2019 року заборгованість із заробітної плати на підприємстві склала  9 294 тис. грн. Зменшилось виробництво продукції, так як, основним замовником була Російська Федерація.

          Станом на 01 серпня 2019 року сума заборгованості заробітної плати ДП водних шляхів «УКРВОДШЛЯХ»  склала близько 1,5 млн. грн. На даний час проходить реорганізація підприємства.

        Начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області, заслухавши інформацію представників ДП водних шляхів «Укрводошлях» та Виробничого центру по ремонту та метрологічному забезпеченню топографо–геодезичних інструментів та приладів (ВЦ «Геосервіс») поцікавився  чи проводилися  на підприємствах страйки та чи зверталися наймані працівники до керівників та профспілок задля вирішення  даних питань. За інформацією представника Печерської РДА, судових  спорів  та звернень  до керівників підприємства від найманих працівників  не було.

       Комісією рекомендовано центральним органам виконавчої влади, у сфері управління яких знаходяться столичні державні підприємства-боржники із виплати заробітної плати та які були запрошені на засідання Комісії, рекомендовано сприяти вирішенню існуючих проблемних питань та вжити дієвих заходів реагування з метою прискорення погашення існуючих боргів із заробітної плати, зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та з платежів до Пенсійного фонду України, забезпечення своєчасної виплати поточної заробітної плати, виконання графіків погашення заборгованості та недопущення виникнення заборгованості з неї у подальшому.

         По закінченню роботи Комісії у Відділенні НСПП Коцупал Д.В. провів нараду та обумовив основні напрями діяльності з вищезазначених питань у межах повноважень, визначених законодавством.