Заходи з погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на підприємствах, установах та організаціях Київської області

27 лютого 2019 року заступник начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області Солодка Н.М. взяла участь у черговому засіданні тимчасової комісії Київської обласної державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на підприємствах, установах та організаціях Київської області.

Комісія відбувалася під головуванням директора департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації Мещана І.В., який поінформував членів комісії щодо стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати та роботи, яка проводиться з цього питання. Також Ігор Вікторович повідомив, що заборгованість на підприємствах, установах та організаціях державного сектору Київської області на 01.02.2019 року становила 13 200,00 тис.грн., а комунального – 248, 00 тис.грн.

На комісії було заслухано представників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, зокрема Васильківської, Києво-Святошинської райдержадміністрацій та Броварського міськвиконкому щодо перспектив погашення заборгованої заробітної плати та заходів, які вживаються для її виплати.

Окрему увагу було зосереджено на пріоритетності посилення заходів, спрямованих на погашення заборгованості із заробітної плати на державному підприємстві «Завод порошкової металургії», стан соціально – трудових відносин якого знаходиться на обліку відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області.

Мещан І.В. повідомив, що Київською обласною державною адміністрацією листом від 15.02.2019 року проінформовано Президента України Порошенка П.О. про ситуацію, яка склалася на вищевказаному підприємстві. Також листами від 15.02.2019 року проінформовано Кабінет Міністрів України та Раду національної безпеки і оборони України про ситуацію, що склалася та внесено пропозицію щодо розгляду питання можливості залучення його до виготовлення продукції, що орієнтована на оборонну сферу України.

Також було обговорено стан соціально – трудових відносин на Державному підприємстві «Дослідно-конструкторське бюро авіації загального призначення» (Києво – Святошинський район, Київської області), що знаходиться на обліку відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області. Мещан І.В. повідомив, що Київською обласною державною адміністрацією листом від 15.02.2019 року проінформовано Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. про ситуацію, яка склалася на вищевказаному підприємстві.

За підсумками роботи комісії прийняті рішення спрямовані на погашення існуючої заборгованості із заробітної плати та недопущення нової, а також щодо посилення взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та правоохоронних і контролюючих органів з даного питання.

По завершенні комісії у приміщенні відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області відбулася нарада, на якій було обговорено актуальні питання підприємств, установ та організацій Київської області, вирішення яких знаходиться в повноваженнях служби та можливі шляхи їх вирішення.