Першочергові заходи з погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на підприємствах, установах та організаціях Київської області

29 серпня 2018 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області Даніїл Коцупал взяв участь у черговому засіданні тимчасової комісії Київської обласної державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на підприємствах, установах та організаціях Київської області.

Комісія відбувалася під головуванням директора департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації Ігоря Мещана, який поінформував членів комісії щодо стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати та роботи, яка проводиться з цього питання.

На комісії було заслухано представників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, зокрема Бородянської, Києво-Святошинської райдержадміністрацій та Броварського міськвиконкому щодо перспектив погашення заборгованої заробітної плати та заходів, які вживаються для її виплати.

Даніїл Коцупал наголосив на пріоритетності посилення заходів, спрямованих на погашення заборгованості із заробітної плати на державному підприємстві «Завод порошкової металургії», стан соціально – трудових відносин якого знаходиться на обліку відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області.

Ігор Мещан повідомив, що Київською обласною державною адміністрацією листом від 26 липня 2018 року проінформовано Кабінет Міністрів України про ситуацію, що склалася на вищевказаному підприємстві та внесено пропозицію щодо розгляду питання про можливість та доцільність перепідпорядкування державного підприємства «Завод порошкової металургії» державному концерну  «Укроборонпром» з метою залучення його до виготовлення продукції, що орієнтована на оборонну сферу України. Першим Віце-прем’єр-міністром України – Міністром економічного розвитку і торгівлі України Степаном Кубівом доручено Мінекономрозвитку, державному концерну «Укроборонпром», Мінсоцполітики та Київській ОДА спільно опрацювати питання можливості та доцільності перепідпорядкування державного підприємства «Завод порошкової металургії» державному концерну  «Укроборонпром». Також направлено лист від 13 серпня 2018 року до ГУ Держпраці у Київській області щодо проведення чергової перевірки дотримання трудового законодавства на підприємстві.

За підсумками роботи комісії прийняті рішення спрямовані на погашення існуючої заборгованості із заробітної плати та недопущення нової, а також щодо посилення взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та правоохоронних і контролюючих органів з даного питання.

По завершенні комісії у приміщенні відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області відбулася нарада, на якій було обговорено актуальні питання підприємств, установ та організацій Київської області, вирішення яких знаходиться в повноваженнях служби та можливі шляхи їх вирішення.