Правова обізнаність щодо вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) – запорука успішного алгоритму подальших дій

17 грудня 2018 року виконуюча обов’язки начальника Відділення НСПП – Наталія Солодка провела консультативну телефонну розмову з виконуючим обов’язків директора Київського транспортно-технологічного коледжу Державного університету інфраструктури та технологій (Далі – Коледж) Ігорем Величком.

Підставою для даної розмови став лист Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) до           Відділення НСПП, у якому було повідомлено про загострення стану соціально-трудових відносин між трудовим колективом Коледжу і адміністрацією Державного університету інфраструктури та технологій.

Наталія Солодка поінформувала співрозмовника про сутність колективного трудового спору (конфлікту), причини його виникнення та ймовірність можливих наслідків для працівників коледжу. Також Наталія Миколаївна повідомила про відповідальність, визначену чинним законодавством України, у разі проведення нелегітимного страйку.

Загалом, під час консультації було обговорено зміст конфліктної ситуації та запропоновано механізм сумісних зусиль для виходу з неї. Основну увагу було зосереджено на питанні формування та оформлення вимог найманих працівників, що належать до категорії вимог, які можуть бути предметом колективного трудового спору (конфлікту).

Відділенням НСПП запропоновано юридичний супровід та повідомлено про готовність сприяти у вирішенні вищезазначених питань в межах повноважень, визначених законодавством.