Участь відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області у засіданні комісії з розгляду питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат і питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення в Печерському районі міста Києва (далі – Комісія)

           26 вересня 2019 року у приміщенні Печерської районної в місті Києві державної адміністрації відбулося засідання Комісії, у якому взяла участь головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області (далі – Відділення НСПП) – Зайцева С.В.
Під час Комісії було заслухано інформацію заступника начальника управління – начальника відділу управління праці та соціального захисту населення праці та соціального захисту населення Печерської районної в місті Києві адміністрації – Пархоменко О.В., яка повідомила про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати. Також, членам Комісії було повідомлено про результати проведеного моніторингу підприємств, установ та організацій Печерського району. Проведений аналіз динаміки зростання та зменшення заборгованості із заробітної плати показав те, що заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах та установах Печерського району зменшилась у загальному результаті на 5 млн. грн.
На засіданні Комісії було заплановано заслухати інформацію запрошених керівників таких підприємств, як: ТОВ «Груп ДФ Інтернешнл Юкрейн», ДАК «Хліб України» та ДП МВС України «Розвиток» але жоден з представників підприємств чи керівництва не з’явились.
З інформаційної довідки, наданої керівниками підприємств раніше, відомо, що на ТОВ «Груп ДФ Інтернешнл Юкрейн» станом на 25.09.2019 року заборгованість становить 7 499,0 тис. грн. Керівництвом повідомлено про те, що існуюча заборгованість із виплати заробітної плати наявна не перед працівниками, а перед керівним складом ТОВ «Груп ДФ Інтернешнл Юкрейн».
Про ситуацію на ДАК «Хліб України» відомо те, що на підприємстві існує повна відсутність фінансування. Заборгованість із виплати заробітної плати, за оперативною інформацією, становить 708,0 тис. грн. Стосовно ДП МВС України «Розвиток» відомо, що підприємство перебуває в стані припинення з 29.03.2017 року, а заборгованість станом на 25.09.2019 року – 96,0 тис. грн.
На засіданні також були обговорені питання стосовно охорони та гігієни праці, проведення атестації робочих місць за умовами праці та додержання трудового законодавства.
Після засідання Комісії у Відділенні НСПП було проведено нараду, під час якої працівників було ознайомлено з отриманою інформацією для використання її в подальшій роботі.