Участь Відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області (далі – Відділення НСПП) у черговому засіданні тимчасової комісії Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

22 листопада 2018 року головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Відділення НСПП  Зайцева С.В. прийняла  участь у черговому засіданні тимчасової комісії Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія).

Засідання Комісії в Святошинській РДА відбулось під головуванням Гусєвої  Н.Г. – заступника голови Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, заступника голови Комісії. В засіданні взяли участь члени Комісії, керівники (представники) підприємств-боржників із виплати заробітної плати.

На порядку денному були розглянуті питання щодо стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати, платежів до Пенсійного фонду України та по сплаті ЄСВ, питання легалізації зайнятості та заробітної плати, забезпечення дотримання державних гарантій з оплати праці на підприємствах Святошинського району міста Києва.

Було порушено питання про стан погашення заборгованості по всім видам платежів до бюджету на підприємствах Святошинського району міста Києва, а також про причини низького рівня розміру середньої заробітної плати та про заходи, що вживаються з метою його підвищення.

На засіданні Комісії доповідали керівники (представники) підприємств-боржників, а саме: Державного підприємства «Науковий селекційно-генетичний центр рибництва», Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробничої фірми «Пульс»,  Приватного підприємства «Делівері Сервіс» та Товариства з обмеженою відповідальністю «УВК Україна».

Генеральний директор Державного підприємства «Науковий селекційно-генетичний центр рибництва»  Задорожний О.М.  доповів, що погашення заборгованості із виплати заробітної плати (борг складає близько 27 тис. грн) планується здійснити у повному обсязі протягом 1 року, за рахунок санації підприємства.

Керівник  Приватного підприємства «Делівері сервіс» Москаленко Л.М. наголосила на тому, що підприємству досить важко витримувати конкуренцію на ринку праці з іншими підприємствами, які не оформлюють свою діяльність офіційно. Внаслідок чого можна прослідковувати зменшення конкурентоспроможності даного підприємства.

 

Комісією вирішено рекомендувати керівникам підприємств-боржників, запрошених на засідання, здійснити дієві заходи щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати, продовжити проведення претензійно-позовної роботи з дебіторами та здійснити пошук додаткових (альтернативних) джерел обігових коштів. З метою прискорення виплати простроченої заробітної плати, рекомендувати працівникам підприємств звернутись з позовом до суду. Надалі інформувати Комісію постійно, до повного погашення заборгованості.