Участь відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області у черговому засіданні тимчасової комісії Подільської районної в місті Києві державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

30 січня 2019 року головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області (далі – Відділення НСПП) – Зайцева С.В. прийняла участь у черговому засіданні тимчасової комісії Подільської районної в місті Києві державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія).

Захід відбувся під головуванням першого заступника голови Подільської районної в місті Києві державної адміністрації – Дубовика Миколи Григоровича. У засіданні взяли участь члени Комісії, керівники (представники) підприємств-боржників із виплати заробітної плати.

На порядку денному були розглянуті питання щодо стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати в установах та організаціях Подільського району міста Києва, які за статистичними даними, станом на 25.01.2019 року, мали заборгованість із виплати заробітної плати.

Було порушено питання про стан погашення заборгованості за всіма видами платежів до бюджету на підприємствах, установах та організаціях Подільського району міста Києва,  а саме:

– ДП «Укрводшлях» – 3 202,2 тис. грн.;

– ДП «Регіональні електричні мережі» – 2 884,6 тис. грн.;

– ДП «Український науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут будівельних матеріалів та виробів» – 153,3 тис. грн.;

– ДП «Київський завод «РЕМДИЗЕЛЬ» – 618,7 тис. грн.

На засіданні Комісії виконуючий обов’язки директора  ДП «Український науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут будівельних матеріалів та виробів» Скрипник Андрій Леонідович поінформував присутніх, що основною причиною заборгованості є втрата замовлень від підприємств будівельної галузі та доповів, що заборгованість із виплати заробітної плати в даній установі за жовтень 2018 року виплачено повністю, наразі триває виплата заборгованості за листопад минулого року. Також Скрипник А.Л. повідомив, що виконавчою службою арештовано рахунки підприємства, що унеможливлює виплату заробітної плати, тому виплата заробітної плати здійснюється за рахунок коштів, які надходять за замовлення виробленої продукції до каси підприємства, але така процедура не може бути довготривалою, адже тоді виникне заборгованість по сплаті ЄСВ. Заборгованість заплановано погасити найближчим часом.

Під час засідання Комісії було заслухано виконуючу обов’язки директора ДП «Регіональні електричні мережі» – Дяченко Світлану Вікторівну, яка доповіла, що заробітна плата персоналу підприємства на даний час  виплачується за рахунок доходів від іншої операційної діяльності, які не мають сталого характеру, що не дає можливості здійснювати фінансове планування в частині визначення термінів виплати заробітної плати та складання графіку погашення заборгованості. Всю заборгованість на підприємстві планують погасити протягом 2019 року.

Комісією вирішено рекомендувати керівникам підприємств-боржників, запрошених на засідання, здійснити дієві заходи щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати, продовжити проведення претензійно-позовної роботи з дебіторами та здійснити пошук додаткових (альтернативних) джерел обігових коштів та надалі інформувати Комісію постійно, до повного погашення заборгованості.