Участь відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області (далі – Відділення НСПП) у чергових засіданнях тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Оболонської та Подільської районних в місті Києві державних адміністрацій

26 лютого 2019 року у Оболонській районній в місті Києві державній адміністрації відбулося чергове засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія), у  роботі якої взяла участь головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування  Відділення НСПП —  Зайцева С.В.

Засідання відбулось під керівництвом начальника управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації Клебанової О.Б.

На порядку денному було розглянуто питання щодо стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати, платежів до Пенсійного фонду України та зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на підприємствах, в установах та організаціях Оболонського району міста Києва, а також заходи, що вживаються з метою прискорення погашення заборгованості та недопущення її зростання.

Під час засідання було заслухано представників підприємств-боржників, а саме: Садівницького товариства «Чорнобилець – 2001» та Комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» ДУС, які поінформували про причини виникнення і зростання заборгованості із виплати заробітної плати до Пенсійного фонду України та заходи, що здійснюються для усунення порушень. У результаті обговорення по кожному підприємству Комісією винесено протокольне рішення щодо строків погашення боргів.

Також, 27 лютого 2019 року Зайцева С.В. взяла участь  у черговому засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Подільської районної в місті Києві державної адміністрації, що відбулось під керівництвом першого заступника голови Подільської районної в місті Києві державної адміністрації – Дубовика М.Г. У засіданні взяли участь члени тимчасової комісії, керівники (представники) підприємств-боржників із виплати заробітної плати та державних фондів.

За оперативними даними, станом на 27.02.2019 року, заборгованість із виплати заробітної плати наявна на 3 економічно-активних підприємствах району, 3 економічно-неактивних підприємствах та на 2 підприємствах банкрутах на загальну суму 7 515,2 тис. грн. У лютому поточного року заборгованість частково погашено у сумі 1 663,6 тис. грн., у т. ч. частково на ДП «Регіональні електричні мережі» – 1 081,8 тис. грн.

Один із представників підприємств-боржників, в.о. генерального директора ДП «Регіональні електричні мережі» Дяченко С.В. повідомила, що 26.02.2019 року на підприємстві було здійснено погашення існуючої заборгованості з виплати заробітної плати перед працівниками на 85 %. А 27.02.2019 року за рахунок надходження коштів на рахунок ДП «Регіональні електричні мережі» заплановано виплатити решту боргу за грудень 2018 року. Таким чином заборгованість перед найманими працівниками підприємства буде ліквідовано.

Керівникам підприємств рекомендовано дотримуватись норм законодавства про працю та здійснювати заходи щодо підвищення рівня заробітної плати.

По закінченню засідань у Відділенні НСПП було проведено робочу нараду, на якій працівники були ознайомлені з результатами розглянутих на засіданні питань для врахування їх у проведенні моніторингу стану соціально-трудових відносин.