Участь представника відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області у V засіданні Ради Київської обласної ради профспілок

%d1%84%d0%be%d1%82%d0%be-%d0%b7%d0%b0%d1%81%d1%96%d0%b4%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f-20-12-18

20 грудня 2018 року виконуюча обов’язки начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області (далі – Відділення НСПП) Наталія Солодка взяла участь у V засіданні Ради Київської обласної ради профспілок, на якому було підбито підсумки трирічної роботи з виконання рішень XXIV-ї Київської обласної міжспілкової звітно-виборної конференції профспілок.

У засіданні взяли участь та виступили Голова ФПУ Григорій Осовий, заступник голови Київської обласної державної адміністрації В’ячеслав Кучер, представники Держпраці, організацій роботодавців, профактив області.

Голова Київоблпрофради Валентин Кононенко у своїй доповіді зазначив, що XXIV-а обласна міжспілкова звітно-виборна конференція профспілок Київщини, що відбулась у березні 2015 р., поставила перед профспілковими органами усіх рівнів конкретні завдання з вирішення питань економічного та правового захисту членів профспілок та настав час проаналізувати, що зроблено та визначити завдання на наступний період.

За оцінкою більшості членів профспілок, незважаючи на зусилля влади з проведення реформ, економічна ситуація в Україні залишається складною. Її характеризують: низькі темпи економічного розвитку, фактична деіндустріалізація країни, відсутність державної стратегії і програм розвитку галузей економіки, низький рівень зарплат, заборгованість із виплати заробітної плати (на економічно активних підприємствах області вона вже перевищує        147 млн. грн. та продовжує збільшуватись), а також скорочення робочих місць та зростання безробіття.

Виступаючі на засіданні розповіли про реальні проблеми, які доводиться вирішувати профспілковим організаціям на місцях та поставили свої запитання як керівникам області, так і ФПУ. Голова ФПУ Григорій Осовий, відповідаючи на запитання членів Ради, підкреслив, що головним завданням на сьогодні є перефоматування діяльності профспілок з урахуванням сучасних вимог. Профспілки усіх рівнів повинні оцінити виклики, що виникають для профспілкового руху, та власну спроможність гідно представляти і захищати права працівників, а також розвивати свою організацію.

Одним з інструментів більш ефективної роботи по захисту членів профспілок, було названо запровадження єдиної фінансово-бюджетної політики ФПУ для більш ефективного використання ресурсів, які мають профспілки. Запропоновано наступну схему використання коштів: 60% – на статутну діяльність, 20% – на здійснення правової допомоги, 10% – проведення інформаційної роботи, а також створення солідарного фонду для проведення колективних дій тощо.

Організаційне та фінансове зміцнення профспілок – основа, що здатна забезпечити підвищення ефективності діяльності усіх структурних ланок профспілки.

Серед інших актуальних завдань, поставлених перед профспілками, було визначено такі:

– створення нових профспілкових організацій на підприємствах;
– підвищення мотивації профспілкового членства;
– збереження єдності профспілок;
– удосконалення інформаційної і правової діяльності Укрпрофради;
– робота з молоддю та профспілкове навчання.

Після завершення роботи засідання Ради Київської обласної ради профспілок у приміщенні Відділення НСПП відбулася нарада, під час якої було обговорено актуальні питання, вирішення яких знаходиться в повноваженнях служби та можливі шляхи їх вирішення.