Чергова розширена нарада з оперативних питань у голови Київської обласної державної адміністрації

11 грудня 2018 року начальник Відділення НСПП Д.В. Коцупал взяв участь у черговій розширеній нараді з оперативних питань у голови Київської обласної державної адміністрації. Слід зазначити, що подібні зустрічі ефективно впливають на знаходження шляхів вирішення проблем соціально – економічного напрямку, що виникають на Київщині та сприяють розвитку взаємодії та співпраці між територіальними органами міністерств, інших ЦОВВ в Київській області з райдержадміністраціями та міськвиконкомами (міст обласного значення) Київської області.

Засідання розпочалося із вступного слова голови Київської обласної державної адміністрації О.Д. Терещука, який зазначив основні питання, що потребують обговорення та вирішення найближчим часом та поінформував, що розширені наради з оперативних питань будуть проходити щовівторка для оперативного вирішення нагальних питань.

На нараді було заслухано інформацію про стан передачі та надходження до бюджету коштів за надання в оренду водних об’єктів у Київській області, а саме:

  • відомості щодо паспортизації водних об’єктів (в розрізі районів);
  • статистичну інформацію щодо кількості водних об’єктів і ціни оренди (в розрізі районів);
  • цільове використання водних об’єктів  Київської області.

Начальник Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра М.М. Урупа доповів, що у Київській області, за даними відомчої інвентаризації, налічується 3175 водойм, 64 водосховища на малих і середніх річках та 2 водосховища – Київське і Канівське на річці Дніпро та доповів про процедуру надання водних об’єктів в оренду.

М.М. Урупа наголосив на тому, що станом на сьогодні передача в оренду водних об’єктів (водойм) та приведення у відповідність до діючих норм законодавства існуючих договорів оренди є одним з актуальних питань, яке потребує якнайшвидшого вирішення. Він зазначив, що з липня 2013 року не було укладено жодного нового договору оренди з проведенням процедури земельних торгів, а також не приведено до вимог чинного законодавства жодного існуючого договору.

Заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби України – І.М. Орленко, доповів про стан надходження до бюджету коштів за надання в оренду водних об’єктів у Київській області. Також він ознайомив присутніх з переліком платників рентної плати за спеціальне використання води та переліком об’єктів оподаткування рентною платою за спеціальне використання води.

І.М. Орленко наголосив на тому, що загальна сума податкового боргу по рентній платі за спеціальне використання води до місцевих бюджетів, станом на 01.12.2018 року склала 417,3 тис. грн. та зазначив, що протягом 2018 року відбулося зростання податкового боргу на 115,5 тис. грн., вказавши на те, що основною причиною зростання податкового боргу стала несплата платниками податків самостійно задекларованих грошових зобов’язань.

Голова облдержадміністрації дав доручення створити міжвідомчу комісію щодо упорядкування водних об’єктів за межами населених пунктів. До складу комісії мають бути включені представники департаменту екології та природних ресурсів, департаменту фінансів, департаменту містобудування та архітектури облдержадміністрації, представники Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра, Державного агентства рибного господарства, Національної поліції та Державної екологічної інспекції.

По закінченню наради у голови Київської обласної державної адміністрації начальник Відділення НСПП Д. Коцупал провів внутрішню нараду та обумовив основні напрями діяльності з вищезазначених питань в межах повноважень, визначених законодавством.