Чергове засідання тимчасової комісії Подільської районної в місті Києві державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

24 квітня 2019 року головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області (далі – Відділення НСПП) – Зайцева С.В. взяла участь у черговому засіданні тимчасової комісії Подільської районної в місті Києві державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія).

Захід відбувся під головуванням першого заступника голови Подільської районної в місті Києві державної адміністрації – Дубовика Миколи Григоровича. У засіданні взяли участь члени Комісії, керівники (представники) підприємств-боржників із виплати заробітної плати.

         Членам Комісії було повідомлено, що з метою прискорення погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах-боржниках району в 2019 році направлено 11 листів, зокрема 4 листи до центральних органів виконавчої влади щодо сприяння у вирішенні питання прискорення погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам, 4 листи -запити до керівників підприємств щодо надання інформаційної довідки про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати та графіку її погашення та 1 лист до правоохоронних органів щодо розшуку підприємств, а також 2 листи до власників-засновників підприємств щодо сприяння погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

За статистичними даними станом на 01.04.2019 заборгованість із виплати заробітної плати мали 2 економічно активні підприємства району, 3 економічно неактивні підприємства та 1 підприємство – банкрут на загальну суму 6 786,9 тис. грн., а саме:

Економічно активні:

  1. ДП «Укрводшлях» – 4 325,7 тис. грн.;
  2. ДП «Український науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут будівельних. матеріалів та виробів» – 325,5 тис. грн;

Економічно неактивні:

  1. ТОВ «НАФТОХІМПРОЕКТ» –756,0 тис. грн.;
  2. Державне підприємство «АНТОНОВ-ФІНАНС» – 470,0 тис. грн.;
  3. ТОВ «ВБК «Промжитлобуд» – 291,0 тис. грн.

Банкрути:

  1. Державне підприємство «Київський завод «Ремдизель» Міністерства оборони України – 618,7 тис. грн;

За оперативними даними станом на 18.04.2019 заборгованість із виплати заробітної плати наявна на двох економічно активних підприємствах району, трьох економічно неактивних підприємствах та на 1 підприємстві банкруті на загальну суму 6 422,4 тис. грн. У квітні поточного року заборгованість частково погашено на ДП «Укрводшлях» –  364,5 тис. грн.

На засіданні Комісії виступив виконуючий обов’язки начальника        ДП «Водних шляхів «Укрводшлях» – Шершньов Д. О., який повідомив, що основною причиною виникнення заборгованості із виплати заробітної плати є низький рівень бюджетного фінансування та відсутність замовлень на виконання робіт на договірних умовах.

Заборгованість із виплати заробітної плати на підприємстві, за даними статистики, виникла у травні 2018 року у сумі 2 000,5 тис. грн. Станом на 01.04.2019 заборгованість становила 4 325,7 тис. грн., перед 197 працівниками, 18.04.2019 – 3 961,2 тис. грн.

Адміністрація підприємства проводить ряд заходів для вирішення питання щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.  Відомо про те, що проведено низку тендерів про надання послуг з відстою плавзасобів, що додатково принесе 1,0 млн. грн. на рік.

Укладаються договори про надання послуг по обслуговуванню плавзасобів філії «Днопоглиблювальний флот» ДП «Адміністрація морських портів України», що принесе додатково 3,2 млн. грн. на рік.

На підприємстві затверджено графік погашення заборгованості з кінцевим терміном погашення 01.09.2019 року.

Під час засідання Комісії було заслухано виконуючого обов’язки директора ДП «Український науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут будівельних матеріалів та виробів» – Скрипника А. Л.,  який доповів, що заборгованість із виплати заробітної плати виникла в листопаді 2018 року у сумі 73,6 тис. грн., а станом на 01.04.2019 – 325,5 тис. грн., перед 43 працівниками. Основною причиною заборгованості є те, що Пенсійним Фондом України заблоковано рахунки підприємства.

На виконання рішення районної Тимчасової комісії 01.02.2019 року Подільською районною в місті Києві державною адміністрацією направлено лист до Подільського районного відділу державної виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві щодо розблокування рахунків підприємства. На підприємстві затверджено графік погашення заборгованості з кінцевим терміном погашення 01.01.2020 року.

Комісією вирішено рекомендувати керівникам підприємств-боржників, запрошених на засідання, здійснити дієві заходи щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати, продовжити проведення претензійно-позовної роботи з дебіторами та здійснити пошук додаткових (альтернативних) джерел обігових коштів та надалі інформувати Комісію постійно до повного погашення заборгованості.