Чергове засідання тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

         24 травня 2019 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області (далі – Відділення НСПП) – Коцупал Д. В. та головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Відділення НСПП – Зайцева С. В.  взяли участь у черговому засіданні тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія).

          Із вступним словом до присутніх звернулася голова тимчасової комісії – Хонда М. П., яка  повідомила про порядок денний та регламент роботи засідання, а також звернулася з проханням активізувати роботу, метою якої є прискорення погашення заборгованості із виплати заробітної плати та забезпечення її своєчасної виплати на столичних підприємствах, установах та організаціях.

          Голова Комісії проінформувала присутніх про те, що загальний обсяг боргу із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на підприємствах, установах та організаціях міста Києва становить 172,4 млн.грн. Загалом по місту Києву, згідно статистичних даних, спостерігається негативна тенденція зростання заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах міста.

          Під час Комісії було заслухано керівників та представників державних підприємств-боржників, представників центральних органів виконавчої влади, а також заступників голів районних в місті Києві державних адміністрацій.

        Операційний директор ПрАТ «Київський Електротехнічний Завод «Транссигнал», який підпорядкований АТ «Укрзалізниця» – Матюхін В. Г. повідомив, що заборгованість із заробітної плати на даному підприємстві існує перед 138 працівниками у розмірі 898,0 тис. грн. за березень-травень 2019 року. Зі слів представника підприємства стало відомо про те, що найближчим часом буде підписано контракт із замовниками, вартість якого складає 50 млн. грн. Погашення заборгованості (з урахуванням поточних виплат), заплановано здійснити за рахунок коштів, які будуть отримані за виконані роботи та реалізовану продукцію згідно укладених договорів до 01.08.2019 року.

         Головний бухгалтер ТОВ «Богданова гора» повідомила присутніх про те, що заборгованість із виплати заробітної плати на підприємстві планується погасити згідно графіку до 01.09.2019 року. Стало відомо, що заборгованість у розмірі 482,9 тис. грн. виникла у поточному місяці через те, що основний замовник затримує оплату за вироблену підприємством продукцію. Також, керівництвом підприємства на даний час проводиться пошук замовників на продукцію.

        Комісією було рекомендовано керівникам підприємств-боржників забезпечити неухильне виконання взятих зобов’язань щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати та недопущення зростання (виникнення) боргів у подальшому, а також складання (перегляд) та погодження з трудовим колективом графіків погашення у 2019 році заборгованості із виплати заробітної плати, платежів до Пенсійного фонду України та зі сплати єдиного соціального внеску, з урахуванням фінансових можливостей, прогнозних показників отримання фінансових ресурсів по укладених договорах та виплати поточної заробітної плати, подання їх на затвердження до відповідних районних в місті Києві адміністрацій та безумовне виконання цих графіків.

       По завершенню роботи Комісії у Відділенні НСПП Коцупал Д.В. провів нараду та обумовив основні напрями діяльності з вищезазначених питань у межах повноважень, визначених законодавством.