Чергове засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на підприємствах, установах та організаціях Київської області

29 травня 2019 року відбулося засідання тимчасової комісії Київської обласної державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на підприємствах, установах та організаціях Київської області (далі – Комісія) у якій взяв участь начальник Відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області ( далі – Відділення НСПП) – Коцупал Д.В. та головний спеціаліст Відділення НСПП – Зайцева С. В.

Комісія відбулася під керівництвом директора Департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації –             Мещана І. В., який поінформував присутніх про стан організації роботи з погашення заборгованості із заробітної плати та забезпечення трудових прав працівників в області. Також, Ігор Вікторович наголосив на тому, що питання дотримання трудових прав найманих працівників було і залишається пріоритетним у роботі органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, відповідно до доручень Уряду.

У засіданні Комісії взяли участь керівники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та керівники підприємств-боржників із виплати заробітної плати і сплати єдиного соціального внеску, зокрема Богуславського району та міст Біла Церква, Васильків і Славутич.

Директор департаменту соціального захисту населення зазначив, що важливою складовою в забезпечені трудових прав працівників з питань своєчасної виплати заробітної плати є роль профспілкових організацій, основною функцією яких є відстоювання інтересів працюючих перед роботодавцями.

У ході Комісії було заслухано представників КП КОР «Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. П. К. Саксаганського» (м. Біла Церква), які повідомили присутнім, що виникнення заборгованості із виплати заробітної плати обумовлено відсутністю фінансування від Київської обласної ради. Станом на 01.05.2019 року заборгованість із виплати заробітної плати перед 160 працівниками складала 561,1 тис. грн. За оперативною інформацією на 27.05.2019 року відомо. Що заборгованість зросла до 2377,2 тис. грн. Керівництво театру, в особі Пущака Б. А., неодноразово зверталося до Київської обласної ради з даного питання.

Під час роботи Комісії було заслухано юриста Міжгосподарського будівельного об’єднання «Агробуд» (м. Богуслав), який повідомив, що заборгованість із заробітної плати виникла станом на 01.05.2019 і становила 433,6 тис. грн. Дана заборгованість існує перед 18 працівниками і на 28.05.2019 року сума боргу не збільшилась. Представникам підприємства рекомендовано скласти графік погашення заборгованості і затвердити, а також неухильно дотримуватися.

Також на Комісії заслухано та взято до відома інформацію представника державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області щодо примусового стягнення заборгованої заробітної плати за рішенням судів.

За підсумками засідання комісії органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування надані відповідні доручення спрямовані на погашення заборгованості із заробітної плати та єдиного соціального внеску.

Також, Мещан І. В. зазначив, що підприємствами, організаціями та установами, які мали борги з оплати праці станом на 01.04.2019 надано графіки погашення заборгованості із виплати заробітної плати. Відповідно до проведеного моніторингу, не всі суб’єкти господарювання дотримуються затверджених графіків, а тому до них будуть вжиті заходи передбачені чинним законодавством.

Підсумовуючи роботу Комісії, директор Департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації підкреслив, що в області є позитивна динаміка до погашення заборгованості із заробітної плати, тому необхідно зосередити роботу на упередженні виникнення нових боргів з оплати праці та посилити роботу із суб’єктами господарювання, які їх мають.

За підсумками роботи Комісії органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування надано відповідні доручення, спрямовані на погашення заборгованості із заробітної плати та єдиного соціального внеску.

По закінченню Комісії у приміщенні Відділення НСПП відбулася нарада, під час якої було обговорено актуальні питання підприємств, установ та організацій Київської області, вирішення яких знаходиться в повноваженнях служби та можливі шляхи їх вирішення.