Чергове засідання тимчасової комісії Київської обласної державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

28 серпня 2019 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області (далі – Відділення НСПП) Коцупал Даніїл Валерійович та головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Відділення НСПП – Глухова Марія Петрівна  взяли участь у черговому засіданні тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія).

       На порядку денному основну увагу було спрямовано на стан погашення заборгованості із заробітної плати, внесків платежів до Пенсійного фонду України та зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на підприємствах, в установах та організаціях  Київської області та заходи, що вживаються з метою прискорення погашення заборгованості та недопущення її зростання.

       На засідання були запрошені представники підприємств-боржників Київської області, на яких виявлені випадки порушення законодавства про оплату праці. До зазначеної категорії увійшли п’ять підприємств, серед представників присутніх було на засіданні двоє, а саме: ДП «Київське обласне дорожнє управління», ТОВ «УПК – Європлюс».

      Також, у роботі Комісії взяли участь керівники підприємств-боржників, представники центральних органів виконавчої влади, заступники голів районних державних адміністрацій Київської області, заступники міських голів та голови профспілкових комітетів.

      Відкриваючи засідання, голова Комісії, директор Департаменту соціального захисту – Мещан Ігор Вікторович,  повідомив присутніх про стан виплати заробітної  плати та відрахувань до бюджету.

       Станом на 22.08.2019 року заборгованість із виплати заробітної плати на ТОВ «УПК – Європлюс» становить  458,2 тис. грн. перед 80 працівниками.

       За даними ГУ ДФС у Київській області  заборгованість зі сплати податків складає 10,3 тис. грн., а із сплати єдиного соціального внеску – 198,9 тис. грн..

       Заступник голови Баришівської районної державної адміністрації повідомив, про те, що юридична адреса ТОВ «УПК – Європлюс» зареєстрована в місті Баришівка, але фактично свою діяльність підприємство здійснює на території Запорізької  області.

      Голова Комісії звернувся до представника Національної поліції України, з проханням провести перевірку та встановити точне  місцезнаходження підприємства.

       Членами Комісії прийнято рішення про необхідність звернення до Держпраці України з проханням про перевірку, у межах повноважень,  працевлаштування найманих працівників.

         По завершенні Комісії у приміщенні Відділення НСПП відбулася нарада, на якій було обговорено нагальні проблемні питання підприємств, установ та організацій Київської області, особливо тих, що перебувають на обліку Відділення НСПП, з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту).