Чергове засідання тимчасової комісії Київської обласної державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

28 лютого 2020 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області (далі – Відділення НСПП) Д. Коцупал та головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Відділення НСПП – М. Глухова взяли участь у черговому засіданні тимчасової комісії Київської обласної державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія).
На початку засідання Комісії було заслухано заступника голови Київської обласної державної адміністрації О.Торкунова, про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області.
На засіданні Комісії розглянуто стан виплати заборгованої заробітної плати найманим працівникам ДП «Завод порошкової металургії» (м. Бровари) – 19497,0 тис. грн., ДП «Спеціалізований центр підготовки кадрів» (Обухівський р-н) – 37,8 тис. грн., ТОВ «УПК-Європлюс» (Баришівський р-н) – 458,2 тис. грн.,ТОВ «Плисецький гранітний кар’єр (Васильківський р-н)–1190,2 тис. грн.
Представники та керівники зазначених економічно активних підприємств поінформували про причини виникнення заборгованості із виплати заробітної плати та заходи, які вживаються для її погашення.
Конфліктна ситуація на підприємстві ТОВ «Плисецький гранітний кар’єр» через наявність заборгованості із виплати заробітної плати перебуває на обліку Відділення НСПП в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).
Д. Коцупал зауважив, що Відділення НСПП завжди готове до співпраці з структурними підрозділами облдержадміністрації та органами місцевого самоврядування для налагодження соціального діалогу між роботодавцями та працівниками.
За підсумками роботи Комісією прийнято протокольне рішення щодо укладення графіків виплати заборгованої заробітної плати на зазначених підприємствах та здійснення відповідних заходів з метою погашення зарплатних боргів, у т. ч. і за сприяння державних органів.
Отримана по закінченню роботи Комісії інформація була розглянута на нараді з працівниками Відділення НСПП та проаналізована на предмет здійснення подальших заходів на підприємствах, що перебувають на обліку Відділення НСПП.