Чергове засідання тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

03 березня 2020 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області (далі – Відділення НСПП) – Коцупал Д. В. та головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Відділення НСПП – Глухова М.П. взяли участь у черговому засіданні тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі — Комісія).
За інформацією Департаменту соцполітики, спостерігається досить стрімке зростання заборгованості із заробітної плати. Станом на 01.03.2020 року загальна сума заборгованості на 63 підприємствах міста Києва складає 229,6 млн. грн.
На засіданні Комісії було заслухано керівників (представників) підприємств – боржників ДП “Українська студія телевізійних фільмів “Укртелефільм”, ДП “Регіональні електричні мережі”, ДП “Науково – технічний центр» «Плазмотрон» інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона Національної академії наук України» ДП “Науково – дослідний та проектний інститут землеустрою”, ТОВ «Белор Україна», ТОВ «Авіакомпанія «Атласджет Україна» про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати та стосовно заходів, що вживаються з метою прискорення погашення заборгованості та недопущення її зростання.
Окремо, спостерігається значне зростання заборгованості із виплати заробітної плати 1620,4 тис. грн. на ДП “Регіональні електричні мережі”. Зазначена ситуація склалась у зв’язку з несвоєчасними розрахунками споживачів з підприємством. Керівник підприємства завірив присутніх, в тому що ситуація до кінця місяця має стабілізуватися.
І надалі складною залишається ситуація у ТОВ «Авіакомпанія «Атласджет Україна». Представником проінформовано, проте що засновник підприємства громадянин Туреччини винен підприємству 146 млн. грн. Місце перебування вищезазначеного громадянина невідомо, інших джерел погасити заборгованість у підприємства немає.
Також, був розглянутий складний фінансовий стан ДП “Українська студія телевізійних фільмів “Укртелефільм”, який утворився через арешт рахунків. Підприємство перебуває в стадії реорганізації.
По всім підприємствам була надана інформація щодо періоду та причин виникнення заборгованості із виплати заробітної плати, заходів щодо її погашення.
За результатами засідання було надано протокольні доручення щодо вжиття заходів по погашенню заборгованості із виплати заробітної плати, сплати податків та єдиного соціального внеску.
Результати роботи Комісії обговорені на оперативній нараді Відділення з метою здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).