Чергове засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на підприємствах, установах та організаціях Київської області

24 вересня 2020 року під головуванням директора департаменту соціального захисту населення І. Мещана відбулося засідання тимчасової комісії Київської обласної державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на підприємствах, установах та організаціях Київської області (далі – Комісія) у якій взяли участь начальник Відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області ( далі – Відділення НСПП) – Д. Коцупал та головний спеціаліст Відділення НСПП – М. Глухова.

У ході засідання Комісії директор департаменту соціального захисту населення І. Мещан поінформував членів комісії про стан організації роботи з погашення заборгованості із заробітної плати та забезпечення трудових прав працівників в області та зауважив, що за статистичними даними на 01.09.2020 заборгованість із виплати заробітної плати становить165,0 млн. гривень. Левова частка заборгованості із заробітної плати обліковується на ДП «Завод порошкової металургії».

Під час засідання заслухали представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та підприємств, що мають заборгованість із заробітної плати щодо заходів, які вживаються для її погашення а саме: ДП ДП «ШРБУ №100» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», ТОВ «Інтер- ГТВ», КП «Фастівський комбінат комунальних підприємств», КП «Березанський комбінат комунальних підприємств виконавчого комітету  Березанської міської ради».

          Д.Коцупал проінформував присутніх про спільну роботу з Київською обласною радою профспілок. Також було звернено увагу на окремі підприємства Київської області, які перебувають на обліку Відділення.

За підсумками обговорення директор департаменту соціального захисту населення І. Мещан  доручив органам виконавчої влади та рекомендував органам місцевого самоврядування вжити вичерпних заходів до погашення заборгованості із заробітної плати, провести аналіз фінансово-господарської діяльності підприємств-боржників, які перебувають у сфері їх управління, а також забезпечити надання фінансової підтримки підприємствам.

Також дано доручення підготувати низку звернень до центральних органів виконавчої влади щодо ситуації, яка склалася з виплатою заробітної плати на підприємствах, що перебувають у сфері їх управління та здійснюють свою господарську діяльність на території Київської області та до правоохоронних органів для визначення міри відповідальності керівників підприємств-боржників.

По закінченню Комісії у приміщенні Відділення НСПП відбулася нарада, під час якої було обговорено актуальні питання підприємств, установ та організацій Київської області, вирішення яких знаходиться в повноваженнях служби та можливі шляхи їх вирішення.