Чергове засідання тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

30 листопада 2018 року працівники відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області (далі – Відділення НСПП), а саме: начальник Відділення НСПП – Коцупал Д.В та головний спеціаліст сектора аналітично інформаційної роботи та прогнозування Відділення НСПП – Зайцева С.В., взяли участь у черговому засіданні тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

На порядку денному основну увагу було спрямовано на стан погашення заборгованості із заробітної плати, внесків платежів до Пенсійного фонду України та зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на підприємствах, в установах та організаціях міста Києва та заходи, що вживаються з метою прискорення погашення заборгованості та недопущення її зростання.

Засідання комісії розпочали заступник голови Київської міської державної адміністрації, голова тимчасової комісії Мондриївський Валентин Миколайович та начальник управління праці та зайнятості Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Соя Віталій Васильович, які проінформували присутніх про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати в місті Києві станом на листопад 2018 року.

Основна причина наявності боргів на столичних підприємствах – боржниках державного та недержавного секторів економіки – це складний фінансово-економічний стан та недостатність обігових коштів через відсутність державних замовлень на їх продукцію (для державних підприємств); різке зменшення обсягу замовлень або ж взагалі їх відсутність; погіршення кон’юнктури зовнішніх та внутрішніх ринків (несвоєчасні розрахунки замовників за виконані роботи, втрата ринку збуту продукції).

У державному секторі спостерігається збільшення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, які підпорядковані Міністерству оборони України (ДП «Укрспецналадка»), Міністерству енергетики та вугільної промисловості України (ДП «Регіональні електричні мережі») та Державному космічному агентству України (КПСП «Арсенал»).

За результатами обговорених питань про заборгованість, винесені відповідні рішення. Так, центральним органам виконавчої влади, у сфері управління яких знаходяться столичні державні підприємства-боржники із виплати заробітної плати та які були запрошені на засідання Комісії, рекомендовано сприяти вирішенню існуючих проблемних питань та вжити дієвих заходів реагування з метою прискорення погашення існуючих боргів із заробітної плати, зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та з платежів до Пенсійного фонду України, забезпечення своєчасної виплати поточної заробітної плати та недопущення виникнення заборгованості з неї у подальшому.

Головному управлінню Держпраці у Київській області рекомендовано включити до плану перевірок у I півріччі 2019 року суб’єкти господарювання, які за даними органів статистики на 01.11.2018 року значились у переліку боржників по місту Києву та про прийняті рішення та результати проведеної роботи поінформувати Комісію.

По закінченню роботи Комісії у Відділенні НСПП Коцупал Д.В. провів нараду та обумовив основні напрями діяльності з вищезазначених питань в межах повноважень, визначених законодавством.