Чергове засідання тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (Далі – Комісія)

08 лютого 2019 року начальник Відділення НСПП – Коцупал Д. взяв участь у черговому засіданні Комісії.

          На порядку денному основну увагу було вирішено спрямувати на стан погашення заборгованості із заробітної плати, внесків платежів до Пенсійного фонду України та зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на підприємствах, в установах та організаціях міста Києва та заходи, що вживаються з метою прискорення погашення заборгованості та недопущення її зростання.

      Розпочав засідання Комісії директор Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Крикунов Ю., який оголосив присутнім порядок денний та регламент роботи засідання, а також звернувся до присутніх з проханням активізувати роботу та докласти спільних зусиль з метою прискорення погашення заборгованості із виплати заробітної плати та забезпечення її своєчасної виплати на столичних підприємствах, установах та організаціях.

       Однією з основних причин наявності боргів на столичних підприємствах-боржниках державного та недержавного секторів економіки є складний фінансово-економічний стан та недостатність обігових коштів, які виникли через відсутність державних замовлень на їх продукцію (для державних підприємств); різке зменшення обсягу замовлень або ж взагалі їх відсутність; погіршення кон’юнктури зовнішніх та внутрішніх ринків (несвоєчасні розрахунки замовників за виконані роботи, втрата ринку збуту продукції).

     Виконуючий обов’язки директора ДП «Науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут транспортного будівництва «Київдіпротранс» – Масалітін В. повідомив присутніх про те, що погашення існуючих боргів із виплати заробітної плати (6,3 тис. грн) та зі сплати єдиного соціального внеску (1,2 тис. грн) можливо здійснити протягом наступних 6-7 місяців за рахунок коштів, отриманих від укладення договорів на виконання робіт за умови розблокування рахунків інституту органами державної виконавчої служби, арешт на які був накладений за зверненням органів Державної фіскальної служби.

     Генеральний директор ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» – Щекун А. зазначив, що причинами виникнення заборгованості виплати заробітної плати (447,0 тис. грн) та зі сплати єдиного соціального внеску (32,7 тис. грн) на даному підприємстві є зменшення фінансування та недофінансування у 2017-2018 рр. Мінкультури по КПКВ 1801300 «Фінансова підтримка друкованих періодичних видань культурологічного напрямку, газет мовами національних меншин, фінансова підтримка гастрольної діяльності  вітчизняних виконавців». Погашення цих боргів залежить виключно від рішень, які має прийняти Мінкультури.

  Начальник управління праці та зайнятості Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), секретар тимчасової комісії Соя В. поінформував присутніх щодо опрацювання пропозицій до Плану заходів щодо сприяння погашенню заборгованості із виплати заробітної плати, зі сплати платежів до Пенсійного фонду України та зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на підприємствах, в установах та організаціях міста Києва на 2019 рік.

  За результатами обговорених питань про заборгованість, винесені відповідні рішення. Так, центральним органам виконавчої влади, у сфері управління яких знаходяться столичні державні підприємства-боржники із виплати заробітної плати та які були запрошені на засідання Комісії, рекомендовано активізувати проведення роботи згідно з Планом заходів щодо сприяння вирішенню існуючих проблемних питань та вжити дієвих заходів реагування з метою прискорення погашення існуючих боргів із заробітної плати, зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та з платежів до Пенсійного фонду України, забезпечення своєчасної виплати поточної заробітної плати та недопущення виникнення заборгованості з неї у подальшому.

         По закінченню роботи Комісії у Відділенні НСПП Коцупал Д. провів нараду та обумовив основні напрями діяльності з вищезазначених питань у межах повноважень, визначених законодавством.