Чергове засідання тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

22 березня 2019 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області (далі – Відділення НСПП) – Коцупал Д. взяв участь у черговому засіданні тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія).

          Засідання Комісії розпочала заступник голови Київської міської державної адміністрації – Хонда М., яка оголосила присутнім порядок денний та регламент роботи засідання, а також звернулася до присутніх з проханням активізувати роботу та докласти спільних зусиль з метою прискорення погашення заборгованості із виплати заробітної плати та забезпечення її своєчасної виплати на столичних підприємствах, установах та організаціях. Під час роботи Комісії було заслухано виступи керівників та представників державних та недержавних підприємств міста Києва, на яких існує заборгованість із виплати заробітної плати перед найманими працівниками.

        Заступник головного інженера ДП «Науково-дослідний інститут «Квант» – Лебедь В. повідомив, що заборгованість із заробітної плати на даному підприємстві виникла у зв’язку з недостатністю обігових коштів, що пов’язано з ненадходженням авансових платежів від замовників – підприємств оборонно-промислового комплексу, які  входять до складу ДК «Укроборонпром». Погашення заборгованості (з урахуванням поточних виплат), заплановано здійснити за рахунок коштів, які будуть отримані за виконані роботи та реалізовану продукцію згідно укладених договорів до 01.06.2019 року. Стало відомо і те, що у другому кварталі 2019 року очікується надходження від замовників у сумі близько 35 млн. грн., а також авансові платежі у сумі близько 5 млн. грн..

         Генеральний директор ДП «Виробниче об’єднання «Київприлад» – Осадчий О. проінформував присутніх про те, що заборгованість із виплати заробітної плати на підприємстві планується погасити згідно графіку до 01.08.2019 року.

         Також на Комісії було заслухано заступника директора з економіки Казенного підприємства спеціального приладобудування «Арсенал» – Артюховського М., який повідомив про причини виникнення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємстві, а саме:

  • наявність дебіторської заборгованості у сумі майже 19,5 млн. грн. (основний дебітор ДП «Завод ім. В. О. Малишева» ДК «Укроборонпром»). Судові рішення про стягнення боргів знаходяться на виконанні територіальних органів Державної виконавчої служби (м. Харків);
  • затримка отримання коштів за контрактами, укладеними із замовниками КНР на початку 2017 року на суму 200 млн. грн. (дозвільні документи з КНР на експорт виготовленої продукції, які надійшли у грудні 2018 року, до цього часу перебувають на погодженні у Державній службі експертного контролю України).

          Заборгованість із виплати заробітної плати заплановано погасити до 01.06.2019 року.

          Начальник управління праці та соціального захисту населення Голосіївської районної в місті Києві державної влади – Ахмадова Н. повідомила членів Комісії про те, що у ТОВ «Автотранспортне підприємство «Київські каштани» складено графік погашення заборгованості із заробітної плати, яка складає 1 млн. грн., з кінцевим терміном 01.12.2019 року. За інформацією керівника підприємства, наразі вирішується питання щодо отримання дозволу на надання послуг пасажирських перевезень, про результати якого стане відомо найближчим часом.

         Також були присутніми представники недержавних підприємств міста Києва, в яких вперше виникла подібна заборгованість; було озвучено причини її виникнення та графіки погашення.

          Комісією було рекомендовано керівникам підприємств-боржників забезпечити неухильне виконання взятих зобов’язань щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати та недопущення зростання (виникнення) боргів у подальшому, а також складання (перегляд) та погодження з трудовим колективом графіків погашення у 2019 році заборгованості із виплати заробітної плати, платежів до Пенсійного фонду України та зі сплати єдиного соціального внеску, з урахуванням фінансових можливостей, прогнозних показників отримання фінансових ресурсів по укладених договорах та виплати поточної заробітної плати, подання їх  на затвердження до відповідних районних в місті Києві адміністрацій, а також безумовне виконання цих графіків.

          За підсумками роботи тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат прийняті рішення спрямовані на удосконалення роботи з погашення заборгованості із заробітної плати та єдиного соціального внеску.