Засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на підприємствах, установах та організаціях Київської області

24 листопада 2021 року головний спеціаліст аналітично – інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП (далі – Відділення)- М. Глухова взяла участь у онлайн засіданні тимчасової комісії Київської облдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія).
Під час засідання обговорено заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам на підприємствах, в установах та організаціях області, зокрема: на ДП «Завод порошкової металургії», ДП «Спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Київоблагроліс», ДП «Спеціалізований центр підготовки кадрів», ТОВ Біонасервіс плюс», Комунальне некомерційне підприємство Київської обласної ради «Київський обласний дитячий санаторій», Державне сільськогосподарське підприємство «Головний селекційний центр України», КП «Фастівтепломережа», Комунальне некомерційне підприємство Кагарлицької міської ради «Кагарлицька багатопрофільна лікарня».
Заслухано звіти керівників підприємств-боржників про вжиті заходи задля погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
Особливу увагу приділено обговоренню ситуації, що склалась ДП «Завод порошкової металургії». Заборгованість із виплати заробітної плати на якому станом на 01.11.2021 склала майже 29,6 млн грн.
У свою чергу М. Глухова поінформувала, що конфліктна ситуація на ДП «Завод порошкової металургії» перебуває на обліку Відділення з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).
Зменшення обсягів виробництва, нестача обігових коштів, відсутність замовлень на продукцію та послуги, невчасні розрахунки дебіторів, проблеми з реалізацією продукції, припинення виробничої діяльності, недостатнє бюджетне асигнування з державного бюджету підприємства призвело до скорочення чисельності працівників, зменшення оплати праці, збільшення заборгованості із виплати заробітної плати та ускладнило соціально – трудові відносини у колективі вищезазначеного підприємства.
Керівник підприємства проінформував членів Комісії про фактичний стан справ на підприємстві та повідомив про заходи з приводу погашення даної заборгованості.
За результатами роботи Комісії для кожного підприємства-боржника було визначено термін погашення заборгованості. Частина підприємств зобов’язалася виплатити заборговану заробітну плату до кінця року.