Семінар з «Київською обласною радою профспілок» та керівниками членських організацій

Семінар з «Київською обласною радою профспілок» та керівниками членських організацій на тему:  «Колективний трудовий спір (конфлікт) як інструмент захисту трудових прав працівників».

11серпня 2021 року в Залі засідань Київської обласної ради профспілок, за адресою: м. Київ, вул. Шота Руставелі, 39-41, відбулася робоча нарада «Київської обласної ради профспілок» та керівників членських організацій, в якій взяли участь: голова Київської обласної ради професійних спілок – Хвостіков Василь Миколайович,  начальник Відділення Національної служби посередництва і примирення (далі НСПП)   Коцупал Даніїл Валерійович, заступник начальника Відділення НСПП – завідувач сектора правового забезпечення – Арцюх Євген Вікторович,  завідувач відділу управління соціального діалогу та колективно – договірного регулювання Федерації Професійних спілок України ( далі ФПУ) – Приходько Валентина Іванівна, головний спеціаліст управління соціального діалогу та колективно – договірного регулювання ФПУ – Артюхова Любов Тимофіїна.

У ході зустрічі Коцупал Д.В. виступив перед членами робочої наради з метою популяризації Відділення, підвищення правової обізнаності сторін соціально – трудових відносин, ознайомив голів профспілок з напрямками діяльності НСПП,  поділився досвідом вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), висвітлив можливі засоби захисту трудових прав найманих працівників та навів приклади з досвіду роботи Відділення НСПП.

Також, начальник Відділення звернув увагу присутніх, що фахівці НСПП супроводжують і надають консультації сторонам на всіх етапах підготовки та власне реєстрації колективного трудового спору (конфлікту), так як показує практика, підготовка до реєстрації КТС (К) викликає занепокоєння та невпевненість щодо правильності оформлення документації. Додав інформацію щодо реєстрації про здійснення оцінки відповідальності критеріям репрезентативності (підтвердження репрезентативності) профспілкових об’єднань.

На другому етапі засідання були заслухані питання керівників членських організацій профспілок до членів колегії щодо проблемних підприємств у Київському регіоні.

Слід зазначити, що за результатами зустрічі,  було досягнуто домовленості щодо співпраці Відділення НСПП в місті Києві та Київській області з головою Київської обласної ради професійної спілки та керівниками членських організацій. За ініціативою Коцупала Д.В. було висунуто пропозицію щодо створення інформаційних – консультативних центрів в кожному місті Київської області під егідою НСПП, яку всі підтримали.img-4741