Чергове засідання колегії Київської обласної державної адміністрації

22 жовтня 2021 року, в онлайн режимі відбулося засідання  колегії Київської обласної державної адміністрації (Колегія), у якому взяли участь начальник відділення НСПП в місті Києві та Київській області (Відділення) Д. Коцупал та заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення Є. Арцюх.

Головуючим на Колегії був Голова адміністрації В. Володін. На розгляд Колегії були висунуті такі питання:

 1. Про наповнення місцевих бюджетів платниками податків Київської області за 9 місяців 2021 року, де доповідачем була начальник Головного управління Державної податкової служби у Київській області  О. Виноградова.

Доповідачем була викладена інформація, в якій зазначалась позитивна тенденція щодо наповнювання місцевих бюджетів.

 1. Про стан взаємодії Головного Управління з Київською обласною державною адміністрацією, підрозділів поліції Київщини з органами місцевого самоврядування у рамках спільних програм та проєктів, спрямованих на профілактику та протидію злочинності, у тому числі щодо розвитку та удосконалення інтегрованої системи відеоспостереження та відеоаналітики, та роль цієї системи під час розкриття правопорушень, вчинених у регіоні, де доповідачем був начальник Головного управління Національної поліції в Київській області А. Нєбитов. В своїй доповіді А. Нєбитов навів статистичні дані кримінальних справ та дорожньо-транспортних пригод в регіоні. Надав інформацію щодо громадських формувань, які приймають участь в громадському правопорядку, разом з співробітниками поліції. Розповів про освітню програму для дітей та програму «Безпечна Київщина», які мають на меті профілактичні заходи.
 2. Про захист прав дітей в умовах децентралізації влади в Київській області, де доповідачем була начальник служби у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації І. Антошко. Доповідач надала інформацію щодо недоліків в сфері захисту прав дітей, зазначила про недостатність професійних кадрів та відсутність технічного забезпечення з боку міських територіальних громад.
 3. Про взаємодію Управління поліції охорони в Київській області з підприємствами, установами та організаціями, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів, розташованими на території Київської області, з питань надання послуг охорони.
 4. Про організацію заходів по обслуговуванню громадських місць Київщини кнопками «Термінового виклику поліції», де доповідав заступник начальника Управління поліції охорони в Київській області О. Дубов.

Були наведені статистичні дані щодо кількості укладених договорів між поліцією охорони та підприємствами, установами та організаціями, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів. Відмічено про зростання чисельності технічних засобів, які використовує поліція охорони.

 1. Про приватизацію на Київщині та ефективне використання державного майна, де доповідав начальник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях В. Курило.

Доповідачем була надана інформація щодо оренди, аукціонів та приватизації державних об’єктів. Наголошено про позитивну тенденцію щодо наповнення державного бюджету завдяки реалізації даних проектів.

 1. Про дотримання фінансово-бюджетної дисципліни підприємствами, установами та організаціями комунальної форми власності Київської області, повноту відшкодування порушень за результатами заходів державного фінансового контролю та недопущення їх у подальшій діяльності, належне виконання рекомендацій аудитів бюджетів за I півріччя 2021 року, де доповідь робив начальник Північного офісу Державної аудиторської служби України О. Карабанов.

Доповідач навів статистичні дані про проведений аудит установ та організацій комунальної форми власності. Надав прогноз стосовно поверненню державних коштів, які були розкрадені. Наголосив про співпрацю між державним органом аудиту та територіальними громадами.

 1. Про створення та функціонування пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення місцевої та добровільної пожежної охорони, в тому числі у складі центрів безпеки, де доповідав начальник відділу впроваджень реформ органів та підрозділів цивільного захисту ДСНС України В. Вітовецький.

Доповідачем була надана інформація стосовно розвитку місцевих та добровільних пожежних підрозділів в Україні. Були наведені приклади  такої взаємодії в країнах Європи. Наголошено щодо удосконалення нормативно-правової бази та участі пожежно-рятувальних підрозділів в міжнародних проектах.

 1. Про організацію пасажирських перевезень на території Київської області, де доповідав начальник управління пасажирських перевезень Київської обласної державної адміністрації І. Григоренко.

Доповідачем була презентована програма щодо нового реєстру перевізників на території Київської області. Відмічено, що на сьогодні сформовано 512 приміських і міжміських маршрутів та до кінця року має з’явитися додатково близько 150 –ти маршрутів.

 1. Про представлення до нагородження Почесною грамотою Кабінету Міністрів України кандидатів від Київської області, де доповідала заступник керівника апарату Київської обласної державної адміністрації О. Журова.

Доповідач виступив з пропозицією щодо внесення кандидатів до нагородження, асаме: Л. Васюк та Д. Назаренка.

 1. Підготовка до опалювального сезону та заключення договорів комунальних підприємств з ГК «Нафтогаз Трейдинг» (додаткове питання), де доповідачем була директор департаменту житлово – комунального господарства та енергоефективності Г. Король.

Доповідач розповіла про проблеми з заключенням договорів. Навела статистичні дані щодо кількості комунальних підприємств, які вже готові до опалювального сезону. Голова адміністрації В. Володін прийняв рішення щодо додаткової наради по даному питанню, яке відбудеться 23.10.2021 року між представниками комунальних підприємств та спеціалістами з ГК «Нафтогаз Трейдинг».

По закінченню засідання Колегії Голова адміністрації, з огляду на ситуацію в області, дав низку доручень відповідним службам щодо активізації взаємодії між органами виконавчої влади та територіальними і міськими громадами з приводу розглянутих питань.