Чергове засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення дотримання державних гарантій з оплати праці в Печерському районі міста Києва

09 вересня 2021 року головний спеціаліст Відділення М. Глухова взяла участь у засіданні міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення дотримання державних гарантій з оплати праці в Печерському районі міста Києва.
Відкриваючи засідання, заступник голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації А. Невмержицький поінформував присутніх про вжиті органами державної влади заходи щодо підтримання фінансової стабільності району та співвідношення рівня середньомісячної заробітної плати за видами економічної діяльності району та міста в цілому.
Також під час засідання проведено моніторинг 80 підприємств району, на яких заробітна плата найманим працівникам, які пропрацювали повний квартал, виплачувалась на рівні законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати, згідно із даними Головного управління ДПС у місті Києві за ІІ квартал 2021 року.
Представником Відділення висловлено занепокоєння станом виконання законодавства про оплату праці на підприємствах району та міста. Низька заробітна плата та заборгованість із виплати заробітної плати, виплата заробітної плати нижче від мінімальної може призвести до виникнення колективних трудових спорів (конфліктів). Додатково повідомлено про відповідальність за порушення Закону України «Про оплату праці», положень Кодексу законів про працю України в частині заборгованості із виплат соціальних гарантій.