Чергове засідання тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

8 квітня 2021 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області (далі – Відділення) – Д. Коцупал та головний спеціаліст сектору правового забезпечення Відділення – Р. Швець взяли участь у черговому засіданні тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі — Комісія).

В роботі Комісії взяли участь керівники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та керівники підприємств-боржників.

За статистичними даними станом на 26.03.2021 заборгованість із виплати заробітної  плати на підприємствах міста Києва становить майже 460 млн. грн.

Протягом минулого місяця 48 підприємств міста Києва погасили заборгованість із виплати заробітної плати повністю.

Предметом розгляду на засіданні було питання про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на окремих столичних підприємствах, а саме: ДП “Українська студія хронікально-документальних фільмів”; ДП «Центр захисту інформаційного простору України»; ДП «Міжнародний дитячий центр «Артек»»; ТОВ «БК «Укрбудмонтаж»»; ПАТ «Горнозбагачувальна фабрика «Краснолуцька»»; ТОВ «Укррічтранспроект»;  ТОВ Фірма «АНВОЛ ЛТД»; ПАТ «Донбасенерго»; ДП “Санаторій “Молдова”; ТОВ «Армапром»; ТОВ «Олфа» ; ТОВ «Новини 24 години»; ТОВ «ЄДІП»; ТОВ «Плитторгсервіс»; ТОВ «Київпроект-Т».

Керівники та представники підприємств доповіли про вжиті заходи щодо покращення фінансово-економічного становища підприємств та ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати.

Також на засіданні було заслухано членів комісії Головного управління Держпраці у Київській області та Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві стосовно виконання Плану заходів щодо сприяння погашенню заборгованості із виплати заробітної плати.

Начальник Відділення Д. Коцупал поінформував  присутніх про заходи впливу на керівників підприємств з метою недопущення конфліктних ситуацій у колективах, де вчасно не виплачується заробітна плата.

За результатами засідання Комісія прийняла узгоджені рішення направлені на усунення проблемних питань з метою сприяння прискоренню погашення існуючих боргів із заробітної плати.

По закінченню роботи Комісії у Відділенні Коцупал Д.В. провів нараду, на якій було обговорено актуальні питання підприємств, установ та організацій м. Києва, вирішення яких знаходиться в повноваженнях служби та можливі шляхи їх вирішення.