Чергове засідання тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

 

          20 травня 2021 року начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області (далі – Відділення) – Д. Коцупал та головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Відділення – М. Глухова взяли участь у черговому засіданні тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі — Комісія).

          Під час засідання  було заслухано звіти керівників підприємств – боржників, детально обговорено причини виникнення та перспективи погашення заборгованості із виплати заробітної плати на ПАТ «Науково-технічний комплекс «Електронприлад», ДП «Центр-Сервіс», ДП «Електронмаш»,  Державне підприємство з питань поводження з відходами, як вторинною сировиною, Державне підприємство водних шляхів «Укрводшлях», Комунальне некомерційне підприємство «Шкірно-венерологічний диспансер № 4 Виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), ТОВ «Атонмаш», ТОВ «Український бізнес Хаб», ТОВ «Авіаційна компанія «Елерон».

          На обліку Відділення у системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) перебувають 3 підприємства де заборгованість із виплати заробітної плати складає: ДП «Центр-Сервіс»- 415,9 тис грн, ПАТ «Науково-технічний комплекс «»Електронприлад»- 17,4 млн грн та Державне підприємство з питань поводження з відходами, як вторинною сировиною – 3,8 млн грн.

           Фахівцями Відділення щомісячно здійснюється моніторинг стану соціально-трудових відносин на даних підприємствах.

          На комісії Д. Коцупал поінформував присутніх про упереджувальні заходи здійснені Відділенням щодо стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах де існує велика заборгованість із виплати заробітної плати.

          За результатами засідання Комісією було рекомендовано керівникам підприємств-боржників забезпечити виконання графіків погашення заборгованості із виплати заробітної плати та недопущення зростання боргів в подальшому.