Чергове засідання тимчасової комісії Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

20 квітня 2021 року у Святошинській районній в місті Києві державній адміністрації відбулося чергове онлайн засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія), у  роботі якого взяла участь головний спеціаліст аналітично-інформаційної роботи та прогнозування  Відділення— М. Глухова.

Засідання відбулось під керівництвом заступника голови Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Н.Пазенко.

На порядку денному було порушено питання щодо низького рівня виплати заробітної плати найманим працівникам на підприємствах, установах і організаціях Святошинського району та про заходи, що вживаються їх керівниками з метою її підвищення.

На засідання були запрошені представники підприємств Святошинського району міста Києва, на яких виявлені випадки порушення законодавства про оплату праці, зокрема ТОВ «Орлан-Транс-Груп», АТ «Науково-дослідний інститут електромеханічних приладів»,ТОВ БК «Укрбудмонтаж», ПрАТ ВНЗ «Національна академія управління», ТОВ «КФІ Енергія Плюс», ТОВ «Провідні технології будівництва», ТОВ «Торгова компанія «Продмаркет», ПП «Базальт», АТ «Жуляни», ТОВ «Фред Капітал», БК «Укразіабуд», ТОВ «Трансбуд-Компані», які доповіли про стан виконання затверджених графіків погашення боргів із виплати заробітної плати.

Представником Відділення на Комісії попереджено представників вказаних підприємств про те, що заборгованість із виплати заробітної плати (грошового забезпечення) та інших соціальних виплат є фактором погіршення соціально-трудових відносин та може призвести до виникнення колективних трудових спорів. Додатково повідомлено про відповідальність за порушення Закону України «Про оплату праці», положень Кодексу законів про працю України в частині заборгованості із виплат соціальних гарантій.

За підсумками роботи Комісією прийняте протокольне рішення щодо укладення графіків виплати заборгованої плати на зазначених підприємствах та здійснення відповідних заходів з метою погашення зарплатних боргів.