Чергове засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення в Печерському районі міста Києва

27 травня 2021 року головний спеціаліст сектора правового забезпечення відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області (далі – Відділення) – Р. Швець взяла участь у черговому засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення в Печерському районі міста Києва (далі — Комісія).

З вступним словом до присутніх звернувся заступник голови Печерської районної державної адміністрації А. Невмержицький, який оголосив присутнім порядок денний та регламент роботи засідання, а також звернувся до присутніх з проханням активізувати роботу та докласти спільних зусиль з метою прискорення погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Під час засідання Комісії заслухано керівників 4 підприємств-боржників: ТОВ «Скайнет ЛТД», ТОВ «Інфотрейд», ТОВ «Айбокс», ДП «Українське державне аерогеодезичне підприємство», які надали роз’яснення щодо причин виникнення боргів та перспективи їх погашення.

Основна причина наявності боргів на підприємствах – боржниках державного та недержавного секторів економіки – це складний фінансово-економічний стан та недостатність обігових коштів через: відсутність державних замовлень на їх продукцію (для державних підприємств); різке зменшення обсягу замовлень або  ж взагалі їх відсутність; несвоєчасні розрахунки замовників за виконані роботи, втрата ринку збуту продукції.

Головний спеціаліст сектора правового забезпечення Відділення проінформувала присутніх про заходи впливу на керівників підприємств з метою недопущення конфліктних ситуацій у колективах, де вчасно не виплачується заробітна плата.

Всі присутні на Комісії представники підприємств надали інформацію про стан погашення заборгованості, наявність узгодженого сторонами графіка погашення заборгованості та шляхи її ліквідації найближчим часом.

За підсумками засідання Комісії керівникам підприємств, установ та організацій, де має місце заборгованість, надано доручення вжити вичерпні заходи задля вирішення проблемних питань.