Чергове онлайн засідання тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в місті Києві

22 грудня 2021 року, відбулося засідання тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в місті Києві (далі – Комісія), у якому взяв участь заступник начальника відділення – завідувач сектору правового забезпечення відділення НСПП в місті Києві та Київській області (далі – Відділення) Є. Арцюх.

В роботі Комісії взяли участь керівники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та керівники підприємств-боржників.

На порядку денному, розглядався стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати, внесків до Пенсійного фонду України та зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на підприємствах, в установах та організаціях міста Києва, та заходи, що вживаються з метою прискорення погашення заборгованості та недопущення її зростання.

         На засіданні Комісії детально по кожному із запрошених підприємств обговорено причини утворення заборгованості із виплати заробітної плати,  вжиті заходи щодо її зменшення та перспективи повного погашення.

         Станом на 01.12.2021 на підприємствах з комунальною та державною формою власності заборгованість із виплати заробітної плати є не значною. Переважна більшість представників даних підприємств планують до кінця поточного року виплатити борги по заробітній платі. Проблемною залишається ситуація по заборгованості на підприємствах з приватною формою власності (недержавні підприємства).

         Основною причиною наявності боргів в місті Києві на підприємствах   державного та недержавного секторів економіки – це складний фінансово-економічний стан та недостатність обігових коштів через відсутність державних замовлень на їх продукцію (для державних підприємств); різке зменшення обсягу замовлень або ж взагалі їх відсутність; погіршення кон’юнктури зовнішніх та внутрішніх ринків (несвоєчасні розрахунки замовників за виконані роботи, втрата ринку збуту продукції).

          З тринадцяти запрошених керівників підприємств, які зазначили заборгованість із виплати заробітної плати,  на засіданні Комісії  були присутні десять.  

         Представник Відділення Є. Арцюх проінформував  присутніх про заходи впливу на керівників підприємств з метою недопущення конфліктних ситуацій у колективах, де вчасно не виплачується заробітна плата.

          За результатами засідання Комісія прийняла узгоджені рішення направлені на усунення проблемних питань з метою сприяння прискоренню погашення існуючих боргів із заробітної плати.