Чергове онлайн засідання тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

28 жовтня 2021 року, в онлайн режимі відбулося засідання тимчасової комісії Київської міської державної адміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (Комісія), у якому взяли участь начальник відділення НСПП в місті Києві та Київській області (Відділення) Д. Коцупал та заступник начальника відділення – завідувач сектору правового забезпечення Є. Арцюх.

На порядку денному основну увагу було спрямовано на стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати, внесків до Пенсійного фонду України та зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на підприємствах, в установах та організаціях міста Києва, та заходи, що вживаються з метою прискорення погашення заборгованості та недопущення її зростання.

Станом на 01.10.2021 на підприємствах з комунальною формою власності заборгованість із виплати заробітної плати відсутня. Залишилась заборгованість на підприємствах державного сектору та недержавного сектору.

На засіданні Комісії детально по кожному із запрошених підприємств обговорено причини утворення заборгованості із виплати заробітної плати, вжиті заходи щодо її зменшення та перспективи повного погашення.

Основна причина наявності боргів на столичних підприємствах – боржниках державного та недержавного секторів економіки – це складний фінансово-економічний стан та недостатність обігових коштів через відсутність державних замовлень на їх продукцію (для державних підприємств); різке зменшення обсягу замовлень або ж взагалі їх відсутність; погіршення кон’юнктури зовнішніх та внутрішніх ринків (несвоєчасні розрахунки замовників за виконані роботи, втрата ринку збуту продукції).

З 16 запрошених керівників підприємств – боржників засідання Комісії проігноровало 8.

Також із всіх запрошених підприємств – боржників слід виділити наступне: державне підприємство з питань поводження з відходами як вторинною сировиною, яке перебуває на обліку у Відділенні  щодо запобігання колективно-трудових спорів (конфліктів).

Д. Коцупал повідомив членам Комісії, що з метою поліпшення стану соціально-трудових відносин на державне підприємство з питань поводження з відходами як вторинною сировиною Відділенням здійснюються заходи, щодо запобігання виникненню колективного трудового спору.

По завершенні засідання члени Комісії прийняли рішення продовжувати роботу по сприянню погашенню заборгованості із виплати заробітної плати, запобігти виникненню нових випадків її утворення, а також направити рекомендації керівникам підприємств для того, щоб вони і надалі проводили роботу по винайденню можливостей погашення заборгованості із виплати заробітної плати.