Чергове он-лайн засідання тимчасової комісії Київської облдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

22 грудня  2021 року відбулося он – лайн засідання тимчасової комісії Київської облдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (Комісія), в якому взяв участь заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення Відділення  Є. Арцюх.

Під час засідання Комісії було розглянуто питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам на підприємствах – боржниках, а саме було запрошено дванадцять представників підприємств. За попередньою інфрмацією представників виконавчої влади на місцях, керівники більшості цих підприємств мають на меті   сплатити борги своїм працівникам до кінця 2021 року та в першому кварталі 2022 року. Проблемна ситуація залишається на більшості  підприємств – боржників.

Згідно статистичних даних, сума боргу Державних підприємств складає 39,9 млн грн. Сума боргів по виплатам серед комунальних підприємств складає 4,6 млн грн.

Заступник директора  департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації – начальник управління  О.Крук зазначив, що на протязі 2021 року спостерігалася негативна тенденція щодо погашення заборгованості із виплати заробітної  плати  найманим працівникам на підприємствах – боржниках та має сподівання на кращі показники в наступному 2022 році.

         Заступник начальника Є.Арцюх проінформував  присутніх про заходи впливу на керівників підприємств з метою недопущення конфліктних ситуацій у колективах, де вчасно не виплачується заробітна плата.

        За результатами засідання Комісія прийняла узгоджені рішення направлені на усунення проблемних питань з метою сприяння прискоренню погашення існуючих боргів із заробітної плати та забезпечення виконання затверджених графіків погашення заборгованості із виплати заробітної плати на зазначених підприємствах.