Засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на підприємствах, установах та організаціях Печерського району м. Києва

17 вересня 2020 року головний спеціаліст сектору правового забезпечення Відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області (далі – Відділення НСПП) – Семенюк В.  взяв участь у черговому засіданні Комісії з розгляду питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення в Печерському районі (далі – Комісія).

Головуючий на засіданні Комісії – заступник голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації  Невмержицький А. поінформував про стан заборгованості  із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях  району та негативну тенденцію збільшення заборгованості заробітньої платі. Так станом на вересень 2020 року заборгованість по заробітній платі в Печерському районі міста Києва становить понад 147 млн. грн, в тому числі на підприємствах державної форми власності становить понад 107 млн. грн.

У ході засідання Комісії було заслухано керівників (представників) підприємств-боржників, а саме: ДП «Українське державне аерогеодезичне підприємство», КП СПБ «Арсенал», ДП «Український інститут інженерно-технічних розвідувань для будівництва», ДП «Арсенал», які повідомили  про стан погашення  заборгованості із виплати заробітної плати і сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та заходи, що ними вживаються з метою прискорення погашення заборгованості та недопущення її зростання. Однак, прогнози невтішні, що пов’язане з нестабільною економічною ситуацією у зв’язку з протиепідеміологічними заходами в країні та світі.

Семенюк В. наголосив на пріоритетності посилення заходів, спрямованих на погашення заборгованості із заробітної плати на державному підприємстві науково-дослідному інституті «Квант» та ПАТ «Київській завод «Радар», стан соціально – трудових відносин яких знаходяться на обліку відділення НСПП в місті Києві та Київській області з метою запобігання виникнення колективних трудових спорів (конфліктів).

Головуючий проінформував присутніх, що відносно ситуації погашення заробітної плати  на ДП НДІ «КВАНТ» та ПАТ «Київський завод «Радар» здійснюється систематичний контроль з боку районної адміністрації. Так, на ДП НДІ «КВАНТ» заборгованість по заробітній платі існую у зв’язку з ненадходженням коштів від контрагента ПРАТ “ЗАВОД “КУЗНЯ НА РИБАЛЬСЬКОМУ”, а на ПАТ «Київський завод «Радар» відсутні надходження від орендарів приміщень підприємства. Погашення заборгованостей на вказаних підприємствах планується найближчим часом.

За результатами засідання Комісії присутнім представникам суб’єктів господарювання надано рекомендації та відповідні доручення, спрямовані на погашення заборгованості із заробітної плати та єдиного соціального внеску. Головуючим запропоновано запросити на наступне засідання Комісії представників усіх підприємств державної та комунальної власності, що перебувають на території Печерського району міста Києва, які мають заборгованість із заробітної плати.