Засідання Тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, з платежів до бюджету та Пенсійного фонду України Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації

24 вересня 2020 року відбулося засідання Тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, з платежів до бюджету та Пенсійного фонду України Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації (далі – Тимчасова комісія) за головуванням заступника голови Тимчасової комісії Калашника Миколи, в якій прийняв участь головний спеціаліст сектору правового забезпечення Відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області (далі – Відділення) Семенюк Вадим.

У ході засідання секретар Тимчасової комісії  Олена Качура доповіла, що відповідно до наданої Департаментом соціальної політики КМДА інформації, станом  на 01.09.2020 заборгованість із виплати заробітної плати існує на 7 підприємствах Дарницького району міста Києва та становить 16 483,6 тис. грн. Обсяг боргу із виплати заробітної плати на 2 066,2 тис. грн більший у порівнянні із вказаним показником до початку року, а у порівняні з попереднім місяцем сума заборгованості збільшилась на 698,6 тис. грн.

Тимчасовою комісію було запрошено 17 підприємств-боржників, в тому числі 4, які мають заборгованість із заробітної плати, однак прибули лише ДП МОУ «Київське управління механізації і будівництва» (заборгованість по з/п станом на 01.09.2020 становить 1 152,0 тис. грн.) та КП «Позняки-Інвест-УКБ» (заборгованість по з/п станом на 01.09.2020 становить 901,6 тис. грн.).

У ході засідання Тимчасової комісії заслухано представника ДП МОУ «Київське управління механізації і будівництва», яка повідомила, що на вказаному підприємстві в серпні 2020 року було змінено керівництво підприємства, яке всіляко сприятиме погашенню всіх заборгованостей до кінця 2020 року. Причини виникнення заборгованостей невідомі. Наразі розроблено графік погашення заборгованостей, в тому числі заборгованості виплати заробітної платні.

Також, Тимчасовою комісією заслухана представника КП «Позняки-Інвест-УКБ», який     повідомив, що ситуація на підприємстві є вкрай складною. Станом на 24 вересня 2020 року підприємство має заборгованість на суму, що перевищує 2 700,0 тис. грн.  На вимогу   Семенюка Вадима  представник повідомив, що заборгованість по заробітної платі у підпорядкованого підприємства існує перед 12 працівниками, в тому числі перед 3 працівниками, що працюють на підприємстві. Всього на підприємстві працюючих 3 співробітника. Головуючий Тимчасової комісії наголосив, що керівництво Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації здійснює системний контроль щодо діяльності вказаного підприємства та підвищення його платоспроможності.

В подальшому Семенюком Вадимом піднято питання щодо заборгованості із виплати заробітної плати ТОВ «Джазл Ойл». Наголошено, що вказане підприємство перебуває на обліку Відділення Національної служби посередництва і примирення в місті Києві та Київській області з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту), однак керівництво підприємства систематично ігнорує контакту та надання інформації. На підставі вищевказаного,  Тимчасова комісія вирішила направити відповідні листи до територіальних органів Національної поліції України та Держпраці щодо перевірки діяльності вказаного підприємства та фактичного перебування підприємства.